Uczelnie i instytucje

Poznań/ Uniwersytet Ekonomiczny rusza z projektem wykładów online dla uczniów klas 5-8

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zapraszają w czerwcu uczniów klas 5-8 na specjalne wykłady online. Młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się m.in. jak tworzyć kampanie reklamowe, a także jakie są funkcje pieniądza i jak można zwiększyć posiadany kapitał.

Jak tłumaczył we wtorek rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Krzysztof Skrzypek, w czerwcu uczelnia zaprasza młodzież szkolną z klas 5-8, a także ich rodziców i opiekunów na zajęcia z ekonomii, ekologii i zarządzania w formie zdalnej.

„W ramach sześciu spotkań wykładowcy akademiccy i praktycy biznesu przekażą wiedzę o tym, jak tworzyć kampanie reklamowe i strategie zarządzania. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są funkcje pieniądza i jak można zwiększyć posiadany kapitał. Poziom dostosowany jest do wieku dzieci, a same zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej w formie angażujących ćwiczeń” – tłumaczył.

Podkreślił, że wirtualne zajęcia to doskonała okazja, by dzieci wcieliły się w rolę inwestorów, twórców kampanii reklamowych, czy przedsiębiorców.

„Rodzice, nauczyciele i opiekunowie mogą uczestniczyć w wykładach z psychologii i ekonomii. Dla nich również uczelnia przygotowała sześć spotkań pomagających w wyzwoleniu potencjału intelektualnego dzieci, wsparciu ich w radzeniu sobie z problemami typowymi dla wieku dojrzewania, konfliktami w szkole. Część ekonomiczna skupi się na ciekawych przypadkach biznesowych i zarządzaniu budżetem domowym” – zaznaczył Skrzypek.

Zajęcia organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny są nieodpłatne i odbywają się popołudniami.

Zapisy dla klas 5-6 – w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego – odbywają się m.in. za pośrednictwem strony: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2/. Z kolei zajęcia dla klas 7-8 - prowadzone w ramach Akademii Młodego Ekonomisty – pod adresem: https://www.gimversity.pl/zapisy2. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Jowsa

ajw/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Copernicus Festival: czy komputery mogą czytać nam w myślach?

  • Adobe Stock

    Zapytaj fizyka: Prof. Sergei Gukov o matematyce jako grze

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera