"Gazeta Wyborcza": Naukowiec zarobi na wynalazku. Nareszcie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Dajmy wynalazcom prawa do ich wynalazków. Jeśli będą wiedzieli, że zarobią na swoich pomysłach, częściej będą je wprowadzać na rynek – to część "pakietu dla innowacji", do którego dotarła "Gazeta Wyborcza".

Jak mówi minister nauki Barbara Kudrycka, to naukowcy są żywotnie zainteresowani, żeby skomercjalizować wymyślone przez nich technologie. \"Zależy nam na tym, żeby to oni mieli prawa do wynalazków i ustalali z przedsiębiorcami warunki wdrożenia\" – mówi.

Resort liczy, że dzięki temu wzrośnie liczba wdrożeń technologii wymyślonych na polskich uczelniach. Bo te powstają, ale najczęściej zamiast na rynek trafiają do szuflad. (PAP)

rda/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe NCBR

    Nawet 20 mln zł można uzyskać od NCBR w programie GOSPOSTRATEG

  • Współtwórczyni wynalazku, dr Magdalena Skóra z Zakładu Kontroli Zakażeń i Mykologii, Katedra Mikrobiologii, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum. Źródło: CITTRU UJ

    Polimer o właściwościach przeciwgrzybiczych – odkrycie naukowców z UJ

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera