Rozpoczęto nabór na Letni Obóz Obserwacyjny Perseidy 2014 dla młodzieży

W sierpniu zostanie zorganizowany wakacyjny obóz astronomiczny dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. O rozpoczęciu zapisów poinformowało Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach (MOA), organizator obozu.

Obóz organizowany jest co roku. Tym razem odbędzie się w miejscowości Lewałd Wielki koło Dąbrówna na Mazurach; będzie trwał trzy tygodnie, od 1 sierpnia do 21 sierpnia 2014 r.

Jak informacją organizatorzy, uczestnicy obozu będą mieli do dyspozycji sprzęt obserwacyjny MOA, w tym teleskopy, lunety, kamery, aparaty fotograficzne i inne akcesoria. Można także przywieźć własny sprzęt optyczny. Biblioteczka obozu będzie dysponować zestawem książek i czasopism o astronomii, nie będzie także problemu z korzystaniem z sieci WiFi.

Obozem kieruje od 2004 roku Grzegorz Sęk, nauczyciel MOA i pomysłodawca obozu. Opiekunami są natomiast wychowankowie MOA posiadający odpowiednie kwalifikacje.

W ramach dodatkowych atrakcji dla uczestników przewidziano m.in. wycieczkę do Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, a także wycieczki do Parku Krajobrazowego „Dylewska Góra” oraz do rezerwatu „Sosny Taborskie” koło Ostródy.

Chętni mogą zgłaszać się poprzez witrynę internetową MOA. Dla uczestników z południa Polski zorganizowany zostanie bezpłatny dojazd autokarem z Niepołomic koło Krakowa. Na obozie przewidziano miejsca dla 32 osób. Zgłoszenia należy potwierdzić wpłacając zaliczkę w terminie do 1 czerwca 2014 r.

PAP - Nauka w Polsce

cza/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Trwają prace nad kolejnym satelitą studentów PW; start planowany na 2025 r.

  • 10.05.2024 EPA/Petra Bischoff

    Ekspertka: burza geomagnetyczna trwa; możliwa kontynuacja zórz

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera