Poznańscy studenci wiedzą, jak zachęcić dzieci do mycia zębów | Nauka w Polsce

Poznańscy studenci wiedzą, jak zachęcić dzieci do mycia zębów

Studenci Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znaleźli się wśród zwycięzców międzynarodowego konkursu Open Educational Challange. Wymyślili szczoteczkę, dzięki której mycie zębów stanie się dla dzieci przyjemnością i dobrą zabawą.

W konkursie Open Educational Challange mogą wziąć udział twórcy innowacyjnych startupów z zakresu technologii i edukacji.

Wśród zwycięzców tegorocznego konkursu znaleźli się studenci z Poznania: Miłosz Cisowski - student Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej oraz Adam Roszyk z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wymyślili genialny sposób, aby zachęcić maluchy do mycia zębów.

Studenci wpadli na pomysł interaktywnej szczoteczki do zębów FunBrush, której system jest zsynchronizowany z grą na nośniku cyfrowym np. tablecie czy telefonie. Dziecko myjąc zęby jest wciągane w zabawę. Zdobywa punkty szczotkując swoje zęby, a jednocześnie dba o zęby wszystkich zwierząt w interaktywnym zoo. Dziecko w ten sposób uczy się prawidłowego mycia zębów, dowiaduje się jak ważna jest ich higiena, a co najważniejsze świetnie się bawi.

Wśród ośmiu pozostałych zwycięzców znalazły się zespoły z Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Indii, Belgii. Zwycięzców wybrano spośród 600 aplikacji z całego świata, które w lutym zgłoszono do konkursu. W finałach, które w lipcu odbyły się w Barcelonie, wzięło udział 18 najlepszych pomysłów.

Dziewięcioro zwycięzców otrzyma zaproszenie do Europejskiego Inkubatora dla Innowacji w Edukacji, a każdy z nagrodzonych projektów otrzyma do 20 tys. euro dofinansowania.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce (wywiad)

  • Osiągnięto kluczowy cel w fuzyjnym eksperymencie ELISE

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera