Nauka dla Społeczeństwa

04.12.2023
PL EN
19.09.2016 aktualizacja 19.09.2016

Studentki informatyki z 15 uczelni na pierwszym w Polsce obozie technologicznym

120 studentek informatyki z 15 polskich uczelni technicznych weźmie udział w pierwszym w Polsce obozie technologicznym dla dziewczyn - ICT Boot Camp. Podczas obozu spotkają wybitnych mentorów, zaplanują ścieżkę rozwoju kariery.

Inicjatorami Boot Campu są Fundacja Perspektywy i firma Intel. Jest jednym z działań na rzecz budowania zintegrowanego ekosystemu wspierania rozwoju talentów dla nowych technologii. Jest to kontynuacja programu stypendialnego dla wybitnych studentek "Nowe technologie dla dziewczyn" (www.stypendiadladziewczyn.pl).

"Polska, Europa i świat cierpią na dramatyczny niedobór talentów dla kluczowej dla rozwoju branży teleinformatycznej. Kobiety - których jest na kierunkach informatycznych zaledwie 10-13 proc. - stanowią w tym kontekście wielki, niewykorzystany potencjał. Dodatkowo, jak pokazuje raport +Kobiety na politechnikach 2016+ – od kilku lat obserwujemy w naszym kraju niepokojącą tendencję zmniejszania się liczby studentów kierunków związanych z informatyką i telekomunikacją w ogóle" - informuje w przesłanym komunikacie Fundacja Perspektywy.

Dla studentek informatyki obóz będzie niezwykłą okazją do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania profesjonalnej kariery i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny zaprojektują również portfolio działań na styku technologii oraz wyzwań społecznych i rozwiną swój potencjał przywódczy.

Obóz odbędzie się między 26 a 30 września w Wilkasach na Mazurach. Uczestniczki - wybrane z prawie 1,5 tysięcy aplikacji - to studentki kierunków związanych z informatyką, automatyką i robotyką, mechatroniką i telekomunikacją ze wszystkich lat studiów - z 15 uczelni technicznych. Kadra wykładowcza i mentorzy to pracownicy 10 czołowych firm informatycznych działających w Polsce.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023