Nauka dla Społeczeństwa

02.06.2023
PL EN
18.12.2015 aktualizacja 18.12.2015

Prawie 35 mln zł dla polskich uczelni na wdrażanie rozwiązań antyplagiatowych

Fot. materiały prasowe NCBR Fot. materiały prasowe NCBR

Prawie 35 mln zł otrzyma 50 polskich uczelni publicznych i niepublicznych na wdrożenie kompleksowych rozwiązań antyplagiatowych. Konkurs - finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - rozstrzygnęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

"Na wdrożenie kompleksowych rozwiązań antyplagiatowych dofinansowanie w wysokości prawie 35 mln zł otrzyma 50 szkół wyższych - zarówno publicznych jak i niepublicznych" - informuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wsparcie z NCBR umożliwi im stworzenie nowego systemu, modyfikację systemu funkcjonującego obecnie na uczelni albo zakup licencji.

"Wykorzystując środki unijne, którymi dysponuje Centrum w ramach PO WER wspieramy polskie uczelnie, dążąc do podnoszenia jakości kształcenia oraz zapewnienia im jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności dydaktycznej i naukowej. W pierwszym z rozstrzygniętych przez nas konkursów wzmacniamy potencjał uczelni w zakresie wdrażania i obsługi tzw. systemów antyplagiatowych" - mówi zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Jerzy Kątcki.

Finansowane w konkursie rozwiązania muszą współpracować z innymi bazami repozytoryjnymi, w tym również z tymi, które będą utworzone w przyszłości. "Pozwoli to zapewnić dostęp do szerokiego spektrum zasobów edukacyjnych i naukowych. Elementem podejmowanych przez uczelnie działań będą także szkolenia dla przyszłych użytkowników programu. Dofinansowanie przeznaczone zostanie również na opracowanie oraz wdrożenie procedur antyplagiatowych zgodnych z obowiązującym prawem" - informuje w swoim komunikacie NCBR.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023