Ministerstwo Edukacji i Nauki

21.05.2022
PL EN
17.10.2015 aktualizacja 17.10.2015

Uczelnie KRASP sprawdzają możliwości przyjęcia studentów-uchodźców

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uczelnie zrzeszone w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) sprowadzają możliwości przyjęcia uchodźców, którzy mogliby rozpocząć studia w przyszłym roku akademickim – poinformował w piątek we Wrocławiu przewodniczący KRASP, prof. Wiesław Banyś.

W piątek na Politechnice Wrocławskiej obradowało Prezydium oraz Zgromadzenie Plenarne KRASP.

Prof. Banyś poinformował, że uczelnie zrzeszone w KRASP występują z różnego typu inicjatywami związanymi z przyjmowaniem uchodźców w przyszłym roku akademickim.

„W tej chwili zbieramy dane dotyczące tego, które uczelnie i ilu studentów-uchodźców mógłby przyjąć. Mamy już zgłoszenia od 11 uczelni, które deklarują przyjęcie na pierwszy rok studiów lub na kursy języka polskiego i kultury polskiej” - powiedział przewodniczący KRASP.

Dodał, że ze strony polskich uczelni to bardzo ważny ruch. „Wpisuje się on w debatę europejskich uczelni dotyczącą postępowania w tej kwestii. My możemy teraz pokazać jak otwarte są polskie uczelnie i jak dobry jest na nich poziom kształcenia” - mówił.

KRASP zrzesza polskie szkoły wyższe posiadające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie. Organizacja jest przedstawicielskim organem uczelni akademickich właściwym w zakresie szkolnictwa wyższego i nauki. KRASP zrzesza 107 podmiotów reprezentujących prawie 1,3 mln studentów.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ pz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022