Uczelnie i instytucje

Uczelnie KRASP sprawdzają możliwości przyjęcia studentów-uchodźców

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Uczelnie zrzeszone w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) sprowadzają możliwości przyjęcia uchodźców, którzy mogliby rozpocząć studia w przyszłym roku akademickim – poinformował w piątek we Wrocławiu przewodniczący KRASP, prof. Wiesław Banyś.

W piątek na Politechnice Wrocławskiej obradowało Prezydium oraz Zgromadzenie Plenarne KRASP.

Prof. Banyś poinformował, że uczelnie zrzeszone w KRASP występują z różnego typu inicjatywami związanymi z przyjmowaniem uchodźców w przyszłym roku akademickim.

„W tej chwili zbieramy dane dotyczące tego, które uczelnie i ilu studentów-uchodźców mógłby przyjąć. Mamy już zgłoszenia od 11 uczelni, które deklarują przyjęcie na pierwszy rok studiów lub na kursy języka polskiego i kultury polskiej” - powiedział przewodniczący KRASP.

Dodał, że ze strony polskich uczelni to bardzo ważny ruch. „Wpisuje się on w debatę europejskich uczelni dotyczącą postępowania w tej kwestii. My możemy teraz pokazać jak otwarte są polskie uczelnie i jak dobry jest na nich poziom kształcenia” - mówił.

KRASP zrzesza polskie szkoły wyższe posiadające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie. Organizacja jest przedstawicielskim organem uczelni akademickich właściwym w zakresie szkolnictwa wyższego i nauki. KRASP zrzesza 107 podmiotów reprezentujących prawie 1,3 mln studentów.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ pz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Katowice/ Wystąpienie noblisty i 20 scen podczas 8. Śląskiego Festiwalu Nauki

  • Fot. Śląski Festiwal Nauki/ Facebook

    Prof. Koziołek: podczas 8. Śląskiego Festiwalu Nauki zaprezentujemy program naukowy dla Śląska

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera