Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
02.07.2015 aktualizacja 02.07.2015

Polska szkoła letnia dla obcokrajowców w UMK

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Rozpoczęła się Szkoła Letnia Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców organizowana przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szkoła będzie działać do 22 lipca.

Przedsięwzięcie łączy intensywny kurs języka polskiego z wykładami i zajęciami praktycznymi oraz programem kulturalnym, w ramach którego uczestnicy poznają polską historię i tradycję oraz zwiedzają wybrane miasta. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, przeważnie w Collegium Maius UMK przy ul. Fosa Staromiejska 3 w Toruniu.

Organizatorzy szkoły przewidują też wiele innych atrakcji, takich jak np. Wieczór Narodów w Browarze Staromiejskim Jan Olbracht przy ul. Szczytnej 15, którego uczestnicy będą mieli okazję opowiedzieć o swoich ojczyznach. Podczas kolejnych imprez uczniowie będą mogli nauczyć się tradycyjnych tańców, wziąć udział w grze terenowej na Starym Mieście, a także sprawdzić swoją wiedzę w konkursie ortograficznym. Podczas serii wykładów o współczesnym języku polskim, organizowanych przez dr hab. Gębkę-Wolak z Instytutu Języka Polskiego UMK, odbędzie się konkurs na najpiękniejsze polski słowo.

W tym roku w Szkole Letniej udział weźmie 59 osób z 21 państw (m.in. Austrii, Chorwacji, Egiptu czy Izraela). Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić swoją znajomość języka polskiego. Wśród uczestników znajdują się zarówno stypendyści Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jak i uczestnicy komercyjni, najstarszy uczestnik tegorocznego kursu ma 66 lat.

PAP - Nauka w Polsce

akr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024