Nauka dla Społeczeństwa

02.06.2023
PL EN
25.05.2015 aktualizacja 25.05.2015

BikeMic, czyli bezpieczny rowerzysta ze słuchawkami na uszach

Bezpieczna jazda na rowerze zatłoczoną ulicą z ulubioną muzyką płynąca ze słuchawek? Takie rozwiązanie umożliwi BikeMic, czyli niewielkie urządzenie, którego twórcy rozpoczęli właśnie kampanię crowdfundingową. Z zebranych pieniędzy chcą uruchomić jego masową produkcję.

BikeMic to urządzenie z mikrofonem stereo podłączane pomiędzy słuchawki, a odtwarzacz muzyki. \"Za sprawą tego niewielkiego urządzenia, słuchanie ulubionej muzyki oraz jazda na rowerze jest możliwe nawet na najbardziej zatłoczonej jezdni\" - zapewniają twórcy urządzenia.

Wszystko dzięki temu, że BikeMic umożliwia precyzyjne ustawienie głośności muzyki oraz otoczenia, a oba źródła dźwięków są doskonałej jakości. Dodatkowo futrzana obudowa mikrofonu eliminuje szum wiatru.

\"Wyobraź sobie, że siedzisz w kinie i oglądasz film akcji. Widzisz zatłoczoną jezdnię, na niej samochody i rowerzystę. Słyszysz pracujące silniki aut, słyszysz jak pracuje łańcuch roweru, słyszysz jak pod kołami zgrzyta piasek. A w tle rozbrzmiewa przepiękna muzyka. A teraz pomyśl, że to Ty siedzisz na tym rowerze i swobodnie omijasz otaczające Cię samochody, bez obawy, że coś umknie Twojej uwadze. Dzięki BikeMic jesteś bezpieczny\" - zapewniają twórcy urządzenia.

Twórcy BikeMic\\'a przygotowali go z myślą o rowerzystach, jako wynik ich rowerowej pasji i miłości do muzyki. Szybko jednak okazało się, że znalazł on zwolenników wśród większej grupy miłośników ruchu na świeżym powietrzu, bez względu na rodzaj uprawianego sportu czy ich wiek.

W serwisie crowdfundingowym IdieGoGo trwa zbiórka pieniędzy, która ma umożliwić rozpoczęcie masowej produkcji BikeMic\\'a. Celem twórców BikeMic\\'a jest uzbieranie 100 tys. dol. W pierwszym dniu ma na swoim koncie już 302 dol. Zbiórka potrwa jeszcze ponad 30 dni. Osoby, które chcą zobaczyć, na czym polega działanie BikeMic\\'a lub wesprzeć projekt mogą skorzystać ze strony internetowej. 

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023