Nauka dla Społeczeństwa

31.05.2023
PL EN
09.03.2015 aktualizacja 09.03.2015

Studenci spróbują wyjaśnić "Dokąd zmierza świat"

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Dokąd zmierza świat? Jak jego przyszłość widzą polscy studenci? Odpowiedzi na takie pytania spróbują udzielić uczestnicy studenckiej konferencji „Dokąd zmierza świat – gospodarka, polityka i społeczeństwo przyszłości”, która odbędzie się 12 maja w Akademii Leona Koźmińskiego. Chęć udziału w wydarzeniu można zgłosić do 15 marca.

Konferencja ma umożliwić przeprowadzenie debaty wśród młodych ludzi nad perspektywami współczesnej gospodarki i społeczeństwa.

\"Przede wszystkim chodzi o znalezienie odpowiedzi na pytania: jak obecni studenci, którzy tworzyć będą w przyszłości elitę intelektualną, patrzą na zmieniający się świat, jakie widzą szanse dla siebie, swoich krajów, regionów i społeczności lokalnych? Jakie zagrożenia uważają na najbardziej niepokojące? I jakie procesy społeczne i gospodarcze będą – ich zdaniem - decydujące dla kształtu świata w perspektywie kilkunastu najbliższych lat?\" - wyjaśnia Bartosz Wielgo - prezes Studenckiego Koła Naukowego Macroeconomics Club, które organizuje konferencję.

Do rozważań nad tymi zagadnieniami studenci Akademii Leona Koźmińskiego z koła naukowego Macroeconomics Club zaprosili kolegów ze studiów licencjackich z innych uczelni, zwłaszcza z kierunków społecznych, humanistycznych i ekonomicznych.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konferencji i przygotować referaty, powinni zgłosić swoją gotowość do 15 marca. Abstrakty i referaty można będzie przekazać do 19 kwietnia.

Organizatorzy konferencji zachęcają do interdyscyplinarnego podejścia do tytułowego zagadnienia i łączenie trzech obszarów: gospodarki, społeczeństwa i polityki. \"Wielu bieżących problemów nie można analizować z punktu widzenia pojedynczej dyscypliny, bo takie kwestie jak rozwój zrównoważony, spójność społeczna, rzeczywistość wirtualna, rola mediów we współczesnej gospodarce i polityce itd., wymagają łączenia metod z różnych nauk społecznych\" - dodaje Wielgo.

Na konferencji zostanie zaprezentowanych 25 najlepszych referatów, wybranych spośród nadesłanych przez uczestników. Jury nagrodzi sześć prezentacji. Wartość każdej nagrody to 500 zł. Osoby występujące na konferencji mogą także wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu poświęconym technikom prezentacji.

Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: www.kozminski.edu.pl/dokadzmierzaswiat

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023