XVII Poznańskie Dni Książki (nie tylko) Naukowej

Rozszerzenie formuły o książki popularnonaukowe to nowa propozycja XVII edycji Poznańskich Dni Książki (nie tylko) Naukowej, które 9 października rozpoczną się w stolicy Wielkopolski. W trzydniowej imprezie weźmie udział ponad 50 wydawnictw.

"Chcemy od tego roku promować też książki popularnonaukowe. Zależy nam, aby ta impreza targowa dotarła do szerszego grona odbiorców, dlatego nie zmieniając znanej od 17 lat marki dodaliśmy w nawiasie słowa +nie tylko+" - powiedziała w środę na konferencji prasowej dyrektor Wydawnictwa Naukowego UAM Marzena Ledzion–Markowska, współorganizator imprezy.

W związku z rozszerzeniem formuły targów zorganizowany został Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową, nad którym patronat objął prezydent Poznania.

Ponadto, podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku targom będą towarzyszyć dwa konkursy: Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką oraz Konkurs Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki. Wyniki wszystkich konkursów zostaną ogłoszone pierwszego dnia targów.

Podczas trzydniowej imprezy - od 9 do 11 października - oprócz prezentacji dorobku wydawnictw naukowych i popularnonaukowych, których ma być ponad 50, odbędą się panele dyskusyjne, spotkania z autorami książek i koncerty.

PAP - Nauka w Polsce

kpr/ agt/ jra/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2016 PAP/Sławomir Mielnik

    Opole/ Duże zainteresowanie udziałem w Forum Maturzystów na politechnice

  • fot. materiały prasowe

    Komisarz Amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego gościem cyklu „Zapytaj fizyka”

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera