Nauka dla Społeczeństwa

24.09.2023
PL EN
26.10.2011 aktualizacja 26.10.2011

Bezpłatne zajęcia e-learningowe z zarządzania dla 1 tys. licealistów

<strong>Rozpoczęły się zapisy do III edycji projektu &quot;Kafeteria edukacyjna dla licealistów - Akademia Edukacji Menedżerskiej&quot;, w których wziąć może udział aż 1 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. </strong>Przedsięwzięcie jest realizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Uczestnicy za pośrednictwem internetu będą się uczyć się ekonomii i zarządzania. Rekrutacja trwa do 6 listopada. Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii. W programie znajdują się zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowania działalności biznesowej, wzmacniania przewag konkurencyjnych, budowania wizerunku firmy i produktu, zarządzania kapitałem ludzkim oraz z międzynarodowych relacji biznesowych.

Uczestnicy mogą wybierać z kafeterii 50 wydarzeń edukacyjnych, z których większość odbywa się w środowisku wirtualnym. "Projekt wpisuje się w najnowsze trendy w nauczaniu, dając młodym ludziom szansę praktycznego zapoznania się z e-learningiem stosowanym z powodzeniem w SGH już od 10 lat" - mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH. Dostępne formy edukacyjne to m.in. dyskusja na forum, udział w czatach, wykłady e-learningowe, a nawet wykłady w Second Life. Odbędą się również konkursy i sesje doradztwa biznesowego.

Za udział w poszczególnych zajęciach przyznawane są punkty. Najaktywniejsze osoby otrzymają dyplomy "Profesjonalnego Menedżera" i danej ścieżki tematycznej, a dla wybranych organizatorzy przewidują nagrody.

"Projekt łączy w sobie powszechność i indywidualizm. Jest otwarty dla młodzieży z całej Polski, ale pozwala uczestnikom na samodzielnie wybieranie zajęć i tworzenie własnej ścieżki edukacyjnej w oparciu o zainteresowania, preferencje i możliwości czasowe" - zachwala Joanna Tabor z biura Kafeterii. Zalety te docenili uczestnicy dwóch poprzednich edycji bardzo pozytywnie oceniając projekt w ankietach końcowych.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny. Więcej informacji oraz zapisy na: www.kafeteria.edu.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023