Debata o przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce

Byli i obecni przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, posłowie z Sejmowej Komisji Zdrowia, eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, a także inni eksperci wezmą udział <strong>w debacie poświęconej finansowym i organizacyjnym aspektom ochrony zdrowia w Polsce</strong>. Spotkanie odbędzie się 20 maja w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.

W dyskusji głos zabiorą również specjaliści z Akademii Leona Kuźmińskiego, firmy Ernst and Young, Konfederacji Pracodawców Polskich i Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Uczestnicy spotkania zajmą się m.in. kontraktami na realizację świadczeń, metodami racjonalizacji wydatków, kosztami gospodarczymi choroby, dostępnością środków na opiekę zdrowotną w starzejącym się społeczeństwie, miejscem dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych w systemie finansowania ochrony zdrowia.

Organizatorami debaty są: Związek Miast Polskich, Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej - STOMOZ.

Szczegółowy program wystąpień można znaleźć na stronie internetowej: www.infozdrowie.pl.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Adobe Stock

    Dietetyczka: podczas upałów trudno uzupełnić płyny samą wodą

  • Adobe Stock

    Leki na astmę mogą zapobiegać groźnym reakcjom alergicznym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera