Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
14.12.2023 aktualizacja 14.12.2023

Zespół Działu Edukacji i Szkoleń Narodowego Centrum Badań Jądrowych laureatem nagrody głównej konkursu Popularyzator Nauki

Nagrodę główną w XIX edycji konkursu Popularyzator Nauki otrzymał Zespół Działu Edukacji i Szkoleń Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu odbyła się w piątek 8 grudnia w Warszawie.

"Za wieloletnie zasługi w popularyzowaniu wiedzy na temat promieniowania jonizującego, promieniotwórczości, energii jądrowej i naturalnej promieniotwórczości. Działania te mają dodatkowe znaczenie w kontekście realizacji programu transformacji energetycznej Polski"– tymi słowami jury konkursowe uzasadniło przyznanie nagrody głównej.

„Jest to ogromny zaszczyt. Tego sukcesu by nie było, gdyby nie grupa kilkunastu pracowników. To z ich pasji i zaangażowania rodzą się takie sukcesy. Ta nagroda jest dla nas również ogromną motywacją do dalszego dzielenia się pasją i przybliżania nauki w prosty i zrozumiały sposób dla wszystkich” – powiedziała, odbierając nagrodę, dr Katarzyna Deja, dyrektorka Działu Edukacji i Szkoleń Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Nauka w Polsce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024