Uczelnie i instytucje

Gliwice/ Wystartowała 8. edycja konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej"

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Po raz ósmy na Politechnice Śląskiej wystartował konkurs "O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. W piątek laureaci będą mogli zdobyć indeks uczelni lub otrzymać punkty preferencyjne w postępowaniu rekrutacyjnym.

Konkurs "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy będą pisać egzamin maturalny. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania młodzieży wiedzą z wybranych obszarów i dziedzin, propagowanie postawy samodzielności i odpowiedzialności za własny rozwój, a także promowanie szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych.

"To znakomita okazja dla tych, którzy myślą o studiach na Politechnice Śląskiej i jednocześnie chcieliby skorzystać z tej formy, ponieważ ułatwia ona start, daje punkty preferencyjne, a dla laureatów miejsca - bez postępowania konkursowego - na dowolnie wybranym kierunku" - podkreślił prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Wojciech Szkliniarz.

W ramach konkursu zaplanowane są również "Złote Warsztaty", czyli zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich Politechniki Śląskiej dla uczniów szkół licealnych i techników. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona i obowiązuje na nie wcześniejsza rejestracja.

"To są specjalnie dedykowane zajęcia, które umożliwiają, czy przygotowują młodych ludzi do udziału w tym konkursie. Bardzo warto spróbować, to nic nie kosztuje, a może być znakomitym przyczynkiem do studiów na Politechnice Śląskiej, a przy okazji na znajomość tych przedmiotów podstawowych, które przydadzą się na starcie na studiach" - zachęcał prof. Szkliniarz.

Harmonogram konkursu dostępny jest na stronie internetowej. (PAP)

Autorka: Julia Szymańska

jms/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera