Uczelnie i instytucje

Politechnika Krakowska rozpoczęła zbiórkę mikołajkową dla dzieci

31.03.2021. Główny budynek Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski
31.03.2021. Główny budynek Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

111 studentów zaangażowało się w mikołajkową zbiórkę Politechniki Krakowskiej, która rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do 6 grudnia. Fundusze i dary rzeczowe trafią do 130 podopiecznych z 11 ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie i okolicach.

To 36. taka akcja studentów Politechniki Krakowskiej.

W poniedziałek wolontariusze pojawili się na kampusie uczelni przy ul. Warszawskiej. Jako pierwszy datek do puszek pomocników św. Mikołaja wrzucił rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Szarata.

Zainteresowani mogą wesprzeć akcję wrzucając darowiznę do puszek wolontariuszy, których będzie można spotkać na kampusach i w akademikach Politechniki Krakowskiej. Można też wziąć udział w zbiórce online albo samodzielnie przygotować paczkę.

Wspomóc można także wybierając - napisany przez konkretne dziecko - list do św. Mikołaja i spełniając zawarte w nim marzenia. Listy upublicznione zostaną w mediach społecznościowych akcji, zgłoszenia wyboru można będzie dokonać przez profil akcji: https://www.facebook.com/StudenciDzieciom.

Prezenty trafią do podopiecznych: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego „Perspektywa” i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego „Azymut” w Bochni, Domu Dziecka „Dworek Marzeń” oraz Domu Dziecka „Pomocna Dłoń” w Olkuszu, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego w Krakowie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego „Mały Książę” w Krakowie oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego w Krakowie, Domu Superbohaterów Janowice, a także trzech oddziałów Siemacha Spot 24/7 na terenie Krakowa.

„+Mikołajki – Studenci Dzieciom+ to niesamowita akcja polegająca na wspólnym działaniu nie tylko studentów i absolwentów, lecz także pracowników PK oraz osób z zewnątrz, które też chcą pomagać. W tym przypadku nie ma podziału – działamy razem w tak cudownym celu jak sprawienie radości dzieciom. Nie musisz być superbohaterem, żeby zmieniać świat" - zachęca koordynatorka akcji Kinga Wojciechowska.

Ubiegłoroczna zbiórka przyniosła rekordowe 62 tys. zł.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na: mikolajkistudencidzieciom@samorzad.pk.edu.pl.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera