Uniwersytet Pomorski w Słupsku otrzyma 30 mln zł rządowego wsparcia na inwestycje i rozbudowę infrastruktury. Dofinansowanie pozwoli na poprawę stanu technicznego budynków uczelni, remont obiektów sportowych i powiększenie bazy dydaktycznej – poinformował w czwartek rzecznik rządu i słupski poseł Piotr Müller.
„Na moją prośbę, Pan Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do wniosku Pana Rektora o przekazaniu słupskiej uczelni 30 mln złotych. Jestem przekonany, że ta decyzja wpłynie na dynamiczny rozwój uczelni w kolejnych latach” – przekazał cytowany w komunikacie prasowym rzecznik rządu i poseł Piotr Müller.
Dofinansowanie w całości zostanie przeznaczone na inwestycje i rozbudowę infrastrukturę uczelni, co pozwoli, jak zaznaczył Müller, na wzrost potencjału dydaktycznego i badawczo-rozwojowego Uniwersytetu Pomorskiego.
Zakres zadań z rządowym wsparciem finansowym obejmuje remont hali sportowej i rozbudowę obiektów sportowych na kampusie przy ul. Arciszewskiego, zagospodarowanie terenu zielonego w tej lokalizacji, by mogła tam powstać baza wypoczynku zewnętrznego dla studentów i mogły się tam odbywać wydarzenia naukowo-kulturalne. Jeden z budynków kampusu ma zyskać windę.
Natomiast przy ul. Kozietulskiego powiększony zostanie parking, budynek przy ul. Westerplatte zostanie wyremontowany i przystosowany do organizacji wydarzeń naukowo-kulturalnych i zajęć dydaktycznych.
W obiektach dydaktycznych obu kampusów planowany jest remont pokrycia dachowego.
Dofinansowanie przeznaczone zostanie także na poprawę infrastruktury serwerowo-sieciowej uczelni.
Uniwersytet Pomorski w Słupsku (Pomorskie) powstał 1 czerwca br. w wyniku przekształcenia Akademii Pomorskiej. W czwartek zainaugurował pierwszy rok akademicki po transformacji. (PAP)
Nauka w Polsce, Inga Domurat
ing/ mhr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.