Ogólnopolski Festiwal "Nauki Przyrodnicze na Scenie" - już w piątek i sobotę w Poznaniu

Adobe Stock
Adobe Stock

Ogólnopolski Festiwal "Nauki Przyrodnicze na Scenie" odbędzie się już w piątek i sobotę na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu.

13. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie odbędzie się na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu w już piątek i sobotę (22-23 września). Festiwal ruszy w piątek o godz. 13:40 w Audytorium im. Prof. Franciszka Kaczmarka.

Udział w tegorocznej edycji zgłosiło około 200 nauczycieli i uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania, dydaktycy i popularyzatorzy nauk przyrodniczych z uczelni z całej Polski. Projekty w ramach festiwalowego współzawodnictwa oceniane będą w sześciu festiwalowych kategoriach, pokazujących związki nauk przyrodniczych z problemami współczesnego świata, i dotyczące tematów związanych z ciekawymi problemami z obszaru nauk przyrodniczych - informuje organizator.

Przewidziane są także warsztaty dla nauczycieli, doskonalące umiejętności metodyczne, współpracę i wymianę doświadczeń.

Szczegółowy program umieszczony jest na TEJ stronie.

Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie stanowi etap krajowy europejskiego festiwalu Science on Stage.

Jest to największa inicjatywa w zakresie edukacji naukowej w Europie, obejmująca 36 krajów. Na tej stronie nauczyciele mogą uzyskać wsparcie organizacyjne i finansowe dla współpracy w ramach projektów prowadzonych z nauczycielami z innych krajów. Znajduje się tam również więcej informacji nt. wspomagania nauki przedmiotów przyrodniczych itp.

Uczestnicy festiwalu krajowego, a następnie - europejskiego, przygotowując i promując swoje projekty podnoszą kwalifikacje, przedstawiają osiągnięcia dydaktyczne, wymieniają doświadczenia, nawiązują nowe kontakty zawodowe i doskonalą umiejętności językowe.

Kolejny europejski festiwal odbędzie się w 2024 roku w Turku (Finlandia).

"Festiwal realizuje główny priorytet MEiN dotyczący podniesienia jakości edukacji przyrodniczej, matematycznej i informatycznej poprzez innowacyjne wspomaganie kształcenia młodzieży. Upowszechnia też naukę i poprzez rozbudzanie zainteresowań uczniów przyczynia się do niwelowania luki pokoleniowej w obrębie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Inicjatywa festiwalu wyszła w 2000 roku od KE - wskazującej, że są to czynniki ważne dla rozwoju UE" - informuje organizator.

Projekt jest dofinansowany ze środków MEiN. Minister Edukacji i Nauki sprawuje patronat honorowy nad wydarzeniem.

Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. PAP/Albert Zawada

    Cztery spotkania dzieci i młodzieży z astronautą na ISS

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera