Agencja Badań Medycznych i Harvard Medical School wprowadzą do Polski szkolenia z zakresu badań klinicznych

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

ABM we współpracy z Harvard Medical School Postgraduate uruchomi światowej klasy program szkoleniowy – Polish Clinical Scholars Research Training. Są to zaawansowane szkolenia w zakresie ochrony zdrowia i badań naukowych – przekazała ABM.

W komunikacie zaznaczono, że program ma na celu poszerzenie kompetencji polskich naukowców i badaczy w dziedzinie badań klinicznych, a także rozwijanie ich umiejętności i zdolności na każdym etapie procesu badań klinicznych – od pisania wniosku o grant i uruchamiania nowych projektów po analizę danych i prezentację wyników. Polscy pacjenci będą ostatecznymi beneficjentami pozytywnych zmian wynikających z realizacji programu – przekazała Agencja Badań Medycznych.

W najbliższych pięciu latach w programie weźmie udział 500 polskich naukowców.

"Badania kliniczne napędzają innowacje w opiece zdrowotnej i umożliwiają poprawę wyników leczenia pacjentów. Udostępniając znaczące możliwości edukacyjne pracownikom służby zdrowia na całym świecie, realizujemy misję Harvard Medical School, aby pielęgnować zróżnicowaną, integracyjną społeczność poświęconą łagodzeniu cierpienia i poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich pacjentów" – podkreślił starszy dziekan ds. Podyplomowej Edukacji Medycznej w Harvard Medical School dr Ajay K. Singh.

W komunikacie przypomniano, że rozmowy Agencji Badań Medycznych z Podyplomową Edukacją Medyczną Harvard Medical School zainicjowano podczas rządowej wizyty polskiego sektora medycznego w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2022 r., z udziałem ministra zdrowia i prezesa MRA.

Ruszył nabór do pierwszej edycji programu. Szczegóły można znaleźć na stronie Agencji Badań Medycznych. (PAP)

Autorka: Iga Leszczyńska

iga/ joz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci o utrudnieniach w programie bezpłatnych szczepień przeciw HPV

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy WAT zbadają mikrobiotę jelitową astronautów na ISS

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera