Min. Czarnek zapowiada projekt reformujący system grantowy

11.07.2023. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Marcin Obara
11.07.2023. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Marcin Obara

Gotowy projekt całkowicie reformujący system grantowy będzie przedmiotem prac rządu, jak ufam, jeszcze tej jesieni - napisał w czwartek na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w odpowiedzi na doniesienia medialne dot. finansowania badań sadomasochizmu i BDSM przez Narodowe Centrum Nauki (NCN).

Według doniesień m.in. telewizji internetowej "Media Narodowe", Narodowe Centrum Nauki ma rozdysponować pieniądze na finansowanie badań m.in. sadomasochizmu i BDSM. "Narodowe Centrum Nauki przyznało prawie 750 tys. zł na badania pt. Trans kobiecość i sadomasochizm/BDSM. Związki i napięcia w polu produkcji płci" – przekazały Media Narodowe.

Według ustaleń portalu za badania ma być odpowiedzialny dr Jan Wawrzyniec Szpilka z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Doniesienia skomentował minister Czarnek na swoim Twitterze. "Wystosowałem do władz NCN - dziś ode mnie niezależnych i całkowicie autonomicznie rozstrzygających konkursy na granty, także ze środków UE - oficjalne i stanowcze pismo z moim sprzeciwem wobec tak absurdalnych rozstrzygnięć. Gotowy projekt całkowicie reformujący system grantowy będzie przedmiotem prac rządu, jak ufam, jeszcze tej jesieni" - napisał.(PAP)

Nauka w Polsce, Delfina Al Shehabi

del/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera