Nauka dla Społeczeństwa

26.02.2024
PL EN
01.08.2023 aktualizacja 01.08.2023

Radom/ Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym

26.10.2021. Budynek Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.  PAP/Piotr Polak 26.10.2021. Budynek Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. PAP/Piotr Polak

We wtorek rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym (UTH) w Radomiu. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na nowo utworzonych kierunkach takich jak: zarządzanie, pedagogika, analityka gospodarcza czy dziennikarstwo i nowe media.

Jak poinformował PAP we wtorek z-ca rzecznika prasowego radomskiej uczelni Łukasz Nogaj, rekrutacja uzupełniająca potrwa do końca września.

"Limity przyjęć zostały już wyczerpane na kierunku lekarskim (studia stacjonarne i niestacjonarne), na pielęgniarstwie (studia I stopnia stacjonarne), na psychologii (jednolite studia magisterskie stacjonarne) i na filologii angielskiej (studia I stopnia stacjonarne) – przekazał z-ca rzecznika.

Rekrutacja uzupełniająca na kierunki, na których są jeszcze wolne miejsca, prowadzona będzie od do końca września. "Szczególnie polecamy nowe kierunki, takie jak: analityka gospodarcza, zarządzanie, dziennikarstwo i nowe media, pedagogika, zarządzanie i inżynieria produkcji czy pojazdy elektryczne i hybrydowe" – powiedział Nogaj.

W I etapie naboru w internetowym systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 5 tys. osób, z czego prawie 4 tys. wstępnie zadeklarowało podjęcie studiów, natomiast dokumenty dostarczyło prawie 2 tys. osób.

"W porównaniu z ubiegłym rokiem - na ten moment - odnotowaliśmy 15-procentowy wzrost zainteresowania. Chęć podjęcia studiów zadeklarowało też 101 studentów z zagranicy. Większość z nich to obywatele Ukrainy. Po raz pierwszy mamy też grupę studentów z Mongolii" – powiedział Nogaj.

W rekrutacji lipcowej przyjęto blisko 1 tys. osób. Limity przyjęć zostały wyczerpane na kierunku lekarskim (studia stacjonarne i niestacjonarne), na pielęgniarstwie (studia I stopnia stacjonarne), na psychologii (jednolite studia magisterskie stacjonarne) i na filologii angielskiej (studia I stopnia stacjonarne).

UTH prowadzi rekrutację na 8 wydziałach, na 45 kierunków na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich, na 14 kierunków na studiach stacjonarnych II stopnia, na 30 kierunków na studiach niestacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich oraz na 13 kierunków studiów niestacjonarnych II stopnia. (PAP)

Nauka w Polsce, Ilona Pecka

ilp/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024