Uczelnie i instytucje

MEiN: Ruszył nabór do kolejnej edycji Narodowej Reprezentacji Akademickiej

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Minister edukacji i nauki ogłosił rozpoczęcie naboru zgłoszeń do kolejnej, IV edycji projektu Narodowa Reprezentacja Akademicka – na rok akademicki 2023/2024 – poinformował resort edukacji.

Projekt wsparcia procesu kształcenia studentów-sportowców w ramach Narodowej Reprezentacji Akademickiej ma na celu umożliwienie realizowania równoległej kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Obejmuje on dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dedykowanych studentom-sportowcom będącym w trakcie kariery sportowej.

Program zajęć dydaktycznych realizowany będzie w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu całego roku akademickiego, zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin na danego studenta sportowca.

Beneficjentem środków finansowych w ramach projektu może być student sportowiec realizujący program kształcenia na jednym kierunku do ukończenia studiów na tym kierunku. Dotyczy to studentów sportowców, którzy nie ukończyli studiów danego stopnia na innym kierunku niż wskazany w formularzu zgłoszeniowym.

Gdy dany student studiuje równolegle na dwóch kierunkach w tej samej czy na różnych uczelniach, decyzję o wyborze kierunku, na którym może zostać przyznane dofinansowanie, podejmuje student.

Do udziału w projekcie uprawnione są uczelnie publiczne i niepubliczne mające co najmniej 200 studentów studiów stacjonarnych, na których studiują studenci zawodnicy szkolenia olimpijskiego, medaliści igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata seniorów i mistrzostw Europy seniorów, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studenci-sportowcy z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedosłyszące, a także studenci sportowcy mający klasy sportowe – mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M).

Roczne wsparcie na jedną osobę wynosi maksymalnie 20 tys. zł i dodatkowo do 10 proc. kosztów pośrednich. Koszty bezpośrednie obejmują pulę do 100 godzin zajęć indywidualnych lub grupowych, w tym kształcenia na odległość lub spotkań z tutorem bądź opiekunem dydaktycznym. Pieniądze trafią bezpośrednio do uczelni.

Na realizację IV edycji projektu w roku akademickim 2023/2024 minister edukacji i nauki planuje przeznaczyć 12 mln zł. Wnioski można składać do 11 sierpnia 2023 r. Ogłoszenie listy uczelni zakwalifikowanych do udziału zaplanowano na wrzesień.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/narodowa-reprezentacja-akademicka---iv.

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera