W poniedziałek zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie w Uniwersytecie Śląskim. W naborze podstawowym w katalogu internetowej rejestracji kandydatów dostępnych było 69 kierunków I stopnia i 10 kierunków jednolitych magisterskich.
W systemie internetowej rejestracji kandydatów (IRK) absolwenci szkół ponadpodstawowych dokonali łącznie prawie 17 tys. rejestracji. Najczęściej wybieranym kierunkiem w tym roku była: psychologia (ponad 2 tys. zarejestrowanych), prawo (prawie 1,6 tys.) i filologia angielska (ponad 1,3 tys.).
"Największą liczbą kandydatów na jedno miejsce cieszą się niezmiennie kierunki prowadzone w szkole filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego – reżyseria i realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, a także psychologia, zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji, międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji oraz filologia angielska" – powiedziała rzeczniczka Uniwersytetu Śląskiego Małgorzata Poszwa.
Nowością w rekrutacji w tym roku była zmiana w zapisach na kierunek filologia angielska – kandydaci, inaczej niż do tej pory, wybierali wyłącznie kierunek, a nie musieli zapisywać się na każdą ze specjalności.
Wyniki rekrutacji dostępne będą na kontach w systemie IRK od 17 lipca. Zostaną również opublikowane na stronie internetowej listach rankingowych. Dokładne dni i godziny publikacji list ujęte są w harmonogramie przy każdym kierunku w katalogu IRK. Z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych listy widoczne będą tylko dla zarejestrowanych w systemie IRK kandydatów.
"Kierunki, gdzie liczba kandydatów nie wypełni limitu, przyjęć zostaną objęte drugim naborem, który rozpocznie się 1 sierpnia" – dodała rzeczniczka.(PAP)
Nauka w Polsce, Julia Szymańska
jms/ joz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.