Uczelnie i instytucje

Szczecin/ Źrebak przyszedł na świat w Akademickim Ośrodku Jeździeckim ZUT

Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT
Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT

W stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przyszedł na świat źrebak. Niebawem ogłoszony zostanie konkurs na jego imię.

Źrebak to polski koń sportowy, którego rodzicami są "Kalifornia" i "Manchester Red Wine".

"Ojciec malucha, to syn znakomitego sportowca i reproduktora ogiera Mylorda Carthago (Carthago x Jalisco BJ. Mylord Carthago), który przez lata był podporą francuskiej kadry. W trakcie swojej bardzo udanej kariery, wywalczył m.in. drużynowy srebrny medal Światowych Igrzysk Jeździeckich Kentucky w 2010 r. oraz Mistrzostw Europy w Madrycie w 2011 r." – przekazał kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT Robert Palacz.

"To bardzo przyszłościowy koń obdarzony doskonałym, zrównoważonym charakterem, w skokach luzem prezentujący nienaganną technikę, refleks i duże możliwości" – przekazał kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT Robert Palacz.

Źrebak, który przyszedł na świat ma kasztanowate umaszczenie, a na nogach trzy białe "skarpetki". Ostatnie narodziny w Akademickim Ośrodku Jeździeckim ZUT miały miejsce w 2019 roku. Wówczas pracownicy ośrodka powitali srokatego ogierka rasy tinker.

Jak zapowiedział Akademicki Ośrodek Jeździecki, niebawem zostanie ogłoszony konkurs na imię dla źrebaka. Zgodnie z wymogami hodowlanymi powinno zaczynać się na literę K. (PAP)

misz/ akub/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera