Nauka dla Społeczeństwa

30.05.2023
PL EN
20.05.2023 aktualizacja 20.05.2023

Lublin/ Dni kultury studenckiej na KUL odbędą się 26-27 maja

 11.06.2010 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Nz: dziedziniec. PAP/Wojciech Pacewicz 11.06.2010 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Nz: dziedziniec. PAP/Wojciech Pacewicz

Happysad, Sylwia Grzeszczak, Ania Karwan i Natalia Szroeder wystąpią podczas Dni Kultury Studenckiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Koncerty odbędą się 26-27 maja na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL.

Przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL Paweł Zdybel podczas konferencji prasowej w piątek ogłosił, że tegoroczne Dni Kultury Studenckiej KULturalia odbędą się 26-27 maja.

W piątek – podał - wystąpią Sylwia Grzeszczak oraz zespół Happysad, a dzień później - Ania Karwan i Natalia Szroeder. Koncerty będą rozpoczynać się o godz. 19. Bilety można kupić na stronie biletomat.pl.

Prezes Fundacji Rozwoju KUL Tomasz Tokarski uzupełnił, że koncerty odbędą się na dziedzińcu uczelni, który może pomieścić do 1000 osób.

Jak wskazał wiceprezes fundacji ks. dr hab. Jarosław Jęczeń, część dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na pomoc Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. "Łączymy dobrą zabawę z myślą o innych" – przyznał.

KULturaliom - dodał Zdybel - towarzyszyć będzie międzywydziałowy turniej piłki halowej i siatkówki plażowej o puchar rektora dla studentów i pracowników KUL, a także nocny przejazd rolkarzy i wrotkarzy przez miasto.

Dni Kultury Studenckiej KULturalia (wcześniej pod nazwą Kulaż) są organizowane od 1974 r. Ich celem jest animacja życia akademickiego oraz integracja środowiska studenckiego.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ dki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023