Ogród Botaniczny UW zaprasza do udziału w aktywnościach związanych z zapachami roślin

19.04.2022. PAP/Wojtek Jargiło
19.04.2022. PAP/Wojtek Jargiło

Zapachowa komunikacja roślin z otoczeniem jest tematem przewodnim wydarzeń organizowanych w maju i czerwcu na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Jednym z najważniejszych sposobów komunikacji roślin z otoczeniem jest zapach. Z jego pomocą rośliny wchodzą w interakcje z zapylaczami, odstraszają roślinożerców czy przyciągają grzyby mikoryzowe.

Zapach jest tematem przewodnim wydarzeń organizowanych w maju i czerwcu na terenie Ogrodu Botanicznego UW w Alejach Ujazdowskich. Organizatorzy zapraszają na warsztaty, wykłady i spacery. Już 13 maja będzie można wziąć udział w grze terenowej. 18 maja wykład pt. „Tylko tak pachniesz czy coś do mnie mówisz – o zapachach w świecie mrówek” – wygłosi Igor Siedlecki z Ogrodu Botanicznego.

W weekendy organizatorzy przygotowali natomiast spacery zapachowe z edukatorami „Poczuj ogród”.

W czerwcu będzie można wziąć udział w wernisażu wystawy studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w kiermaszu i wystawie fiołków afrykańskich.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: http://www.ogrod.uw.edu.pl/ (PAP)

Nauka w Polsce, Urszula Kaczorowska

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Politechnika Gdańska

    Politechnika Gdańska organizuje Bałtycki Festiwal Nauki

  • UKR - Ogólnopolskie Dni Owada. Źródło: materiały prasowe

    URK zaprasza do wspólnego świętowania Ogólnopolskich Dni Owada

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera