Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki bada stan popularyzacji nauki w Polsce

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki chce zbadać stan popularyzacji nauki w Polsce. W ramach projektu badawczego powstała ankieta, do udziału w której stowarzyszenie zaprasza wszystkich popularyzatorów.

Twórcy ankiety chcą poznać "motywacje, plany, obawy popularyzatorów, a także stosowane przez nich metody, kanały dotarcia do odbiorców czy popularyzowane obszary nauki" - czytamy w opisie badania.

Wypełnienie anonimowej ankiety zabiera ok. 15 minut. "Każda odpowiedź bardzo nam pomoże i pozwoli lepiej zrozumieć środowisko i jego potrzeby" - zachęca stowarzyszenie. Wyniki mają zostać opracowane i przedstawione do publikacji w czasopiśmie naukowym Science Communication, a także zamieszczone na stronie Stowarzyszenia.

Ankieta jest dostępna tutaj.

Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki (SRN) jest największą polską organizacją skupiającą popularyzatorki i popularyzatorów. Tworzą je naukowcy z pasją do popularyzowania nauki.

"Nie tylko tworzymy naukę na co dzień, ale łączymy ją z umiejętnością mówienia o skomplikowanych sprawach w zrozumiały sposób. Z chęcią angażujemy się w różne działania popularyzatorskie – w końcu komunikacja naukowa to jeden z filarów nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy" - podkreśla SRN na swojej stronie internetowej.

Nauka w Polsce

bar/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ Planetarium chce kupić symulator łazika księżycowego

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera