Uniwersytet Morski w Gdyni uruchomił Centrum Transferu Technologii UMG. Misją centrum jest kreowanie relacji biznesowych, wzmacnianie wynalazczości akademickiej, zorientowany na innowacyjność i aktualne wyzwania społeczno-gospodarcze transfer wiedzy i technologii – poinformowała we wtorek uczelnia.
"Zadaniem nowej jednostki będzie wsparcie działań Uniwersytetu w zakresie lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego, współpracy z gospodarką, rozwoju umiejętności i przedsiębiorczości akademickiej, zarządzania własnością intelektualną oraz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w celu komercjalizacji bezpośredniej wyników działalności naukowej i ich transferu do gospodarki" – informuje w przesłanym PAP komunikacie kierownik Biura Promocji i Komunikacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Bartosz Tobieński.
W poniedziałek rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. Inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit wręczył dr inż. Magdalenie Kukowskiej-Kaszuba nominację na stanowisko dyrektora Centrum.
"Misją Centrum Transferu Technologii UMG jest kreowanie relacji biznesowych, wzmacnianie wynalazczości akademickiej oraz transfer wiedzy i technologii zorientowany na innowacyjność i aktualne wyzwania społeczno-gospodarcze. Centrum dołoży wszelkich starań, aby zapewnić naszym naukowcom najdogodniejszą przestrzeń do rozwoju uniwersyteckich innowacji" – podkreśla cytowana w komunikacie dr inż. Kukowska-Kaszuba.
W komunikacie przekazano, że pierwszym wydarzeniem organizowanym przez Centrum Transferu Technologii będzie "Gdynia I-Days: Academic Gdynia Innovation Days", które odbędzie się od 13 do 14 kwietnia 2023 r.
"Dwudniowa konferencja odbędzie się w ramach cyklicznych wydarzeń poświęconych wspieraniu innowacyjności akademickiej oraz budowy pomostu na linii nauka-przemysł. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania UMG, które powstały w ramach +Mikro-grantów+ w projekcie Inkubator Innowacyjności 4.0 realizowanym przez Uniwersytet Morski w Gdyni w konsorcjum z Politechniką Śląską – liderem projektu. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miasta Gdynia, funduszy inwestycyjnych, firm z różnorodnych branż, instytucji wspierających lokalny ekosystem, jak również rzecznicy patentowi" – wyjaśnia w komunikacie Bartosz Tobieński. (PAP)
Autor: Dariusz Sokolnik
dsok/ joz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.