Poznań/W Łukasiewicz – PIT powstanie 100 miejsc pracy dla innowatorów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W 2023 roku w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym powstanie 100 miejsc pracy dla innowatorów. Poznańska jednostka realizuje program Sieci Badawczej Łukasiewicz, jest drugim pod względem wielkości instytutem w Sieci.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Mateusz Domagała z Łukasiewicz – PIT zatrudnienie znajdą m.in. specjaliści ds. badań i projektowania rozwiązań IT w zakresie sztucznej inteligencji, programowania systemów oraz analitycy biznesowi czy eksperci ds. logistyki.

Nowi pracownicy dołączą, zdalnie lub stacjonarnie, do zespołów prowadzących zaawansowane projekty badawcze, w tym również te realizowane w międzynarodowych konsorcjach, np. w ramach Horyzontu Europa.

"Rynek potrzebuje innowacji opartych o naukową wiedzę. Świadczą o tym choćby Wyzwania Łukasiewicza, które mogą nam rzucić firmy poszukujące rozwiązania konkretnego problemu technologicznego lub procesowego. W ciągu 15 dni roboczych bezpłatnie proponujemy rozwiązanie, rekomendujemy zespół ekspertów i zaplecze aparaturowe do prowadzenia prac B+R" – powiedział dyrektor Łukasiewicz – PIT Arkadiusz Kawa.

Do tej pory z proponowanych przez naukowców Łukasiewicza rozwiązań skorzystało ponad 800 firm. Osoby zatrudnione w Sieci Badawczej Łukasiewicz pracują przy krajowych i międzynarodowych projektach, tworząc rozwiązania dla niemal każdej dziedziny gospodarki.

Aby obsłużyć coraz większe zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania, cała Sieć Badawcza Łukasiewicz chce w latach 2023-2024 zatrudnić 2 tys. nowych pracowników w sektorze badawczo-rozwojowym.

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny prowadzi badania w sześciu obszarach: transformacji cyfrowych, technologii rolniczej i spożywczej, technologii drewna, obróbki plastycznej, logistyki i nowoczesnych technologii oraz pojazdów szynowych. Jest drugim pod względem wielkości instytutem w Sieci Badawczej Łukasiewicz. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Standerski: rząd podjął decyzję o przeznaczeniu 69,6 mln zł na budowę Fabryki AI

  • Fot. Adobe Stock

    GUS: nakłady na działalność badawczo-rozwojową w 2023 r. wzrosły o prawie 19 proc.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera