Nauka dla Społeczeństwa

18.04.2024
PL EN
18.11.2022 aktualizacja 18.11.2022

„Uniwersytet w czasach pandemii” - po raz drugi w Poznaniu

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wskazanie nowych obszarów badawczych związanych z pandemią COVID-19, dyskusja nad aktualnymi pandemicznymi zagadnieniami naukowymi to niektóre elementy konferencji „Uniwersytet w czasach pandemii: nauka, dydaktyka, administracja” organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 9 grudnia 2022 r.

Wydarzenie jest kontynuacją projektu zainicjowanego na UPP w 2020 r., który był odpowiedzią na zaistniałą sytuację naukowo-dydaktyczną oraz społeczno-gospodarczą związaną z pandemią COVID-19.

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. Krzysztofa Szoszkiewicza i dofinansowana jest z programu „Doskonała Nauka” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Portal Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i wskazanie nowych obszarów badawczych związanych z pandemią. „Niewątpliwie pandemia przemodelowała otaczający nas świat, jednak cały czas w pełni nie poznaliśmy wszystkich konsekwencji, jakie spowodowała w naszym życiu i sposobie codziennego funkcjonowania” - podkreślają organizatorzy konferencji w materiałach promujących wydarzenie.

Dlatego – jak zaznaczają - „należy poddawać analizie skutki pandemii odczuwane w różnych obszarach działalności, aby zapobiec negatywnym trendom i jednocześnie wzmacniać pozytywne zmiany, jakie wymusił na nas COVID-19”.

Organizatorzy konferencji zachęcają do dyskusji nad rozwijającymi się aktualnymi pandemicznymi zagadnieniami naukowymi w kraju i na świecie, jednocześnie pragną dokładniej poznać tematy badawcze już podejmowane na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz w innych ośrodkach naukowych. Zostanie poruszona m.in. problematyka zdalnego nauczania oraz nowe metody zdobywania wiedzy i umiejętności w związku z pandemią, a także podsumowane zostaną dotychczasowe rozwiązania funkcjonowania uczelni w dobie pandemii.

Podczas konferencji zaplanowano wystąpienia około 40 prelegentów w siedmiu sesjach: plenarnej, nauk przyrodniczych i rolniczych, ekonomicznych i społecznych, inżynieryjnych i technicznych, nauk o zdrowiu, administracyjnej oraz studenckiej. „Wachlarz tematyczny wystąpień będzie bardzo różnorodny” - zapewniają organizatorzy.

Konferencja ma być okazją do integracji środowiska pracowników naukowych i dydaktycznych, studentów oraz specjalistów zaangażowanych w różnych działach administracji. „Jest także zaproszeniem do udziału w dyskusji akademickiej całego społeczeństwa” - zaznaczają organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konferencja planowana jest w systemie hybrydowym: w zależności od sytuacji epidemicznej będzie można wziąć w niej udział stacjonarnie na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, jak również za pośrednictwem platformy webinaryjnej, przy jednoczesnym streamingu online na kanale YouTube oraz stronie internetowej Uczelni.

Jak poinformowali organizatorzy, „w trakcie trwania konferencji dla wszystkich chętnych odbędą się szczepienia przeciw COVID-19”.

„Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób w pełni zaszczepionych celem przyjęcia dawki przypominającej, zaktualizowanej dla wariantu Omikron. Przewidziane są również szczepienia dla osób niezaszczepionych chcących przyjąć dawki w ramach podstawowego schematu szczepienia” - zaznaczyli w komunikacie organizatorzy.

Szczepienie odbędzie się 9 grudnia br. w godz. 9.00-13.00 w budynku Biocentrum UPP, ul. Dojazd 11, Katedra Biochemii i Biotechnologii, część A, sala 1.13. Osoby chętne do szczepienia powinny wypełnić formularz na stronie lub wysłać e-mail na adres joanna.zeyland@up.poznan.pl podając wyłącznie liczbę osób wyrażających chęć szczepienia.

Wszystkie szczegóły na temat konferencji i akcji szczepień dostępne są na stronie internetowej konferencji. 

Nauka w Polsce

amk/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024