Minister zdrowia: zagwarantowaliśmy 10 tys. 815 miejsc na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W tym roku akademickim zagwarantowaliśmy 10 tys. 815 miejsc na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym. Jest to o 3 tys. 265 miejsc więcej, niż w roku akademickim 2015/2016 i o 500 więcej, niż w roku ubiegłym - przekazał w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił w sobotę na Twitterze, że "nie ma nic ważniejszego w systemie ochrony zdrowia niż kadry".

"W tym roku akademickim zagwarantowaliśmy 10815 miejsc na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym. Jest to aż o 3265 miejsc więcej niż w roku akademickim 2015/2016 i o 500 więcej niż w roku ubiegłym" - napisał Niedzielski.

W obecnym roku akademickim studia na kierunku lekarskim rozpoczęły się na 24 uczelniach w Polsce; w przyszłym roku najprawdopodobniej kierunek ten uruchomią dwie kolejne uczelnie - powiedział 19 października wiceminister zdrowia Piotr Bromber w czasie wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia w Szczecinie. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mok/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Drużyny PWr Aerospace i KN KoNaR. Źródło: Politechnika Wrocławska

    Sukces Politechniki Wrocławskiej w międzynarodowych zawodach sond kosmicznych

  • Kraków, 13.02.2024. Robot marsjański zaprezentowany na konferencji prasowej w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Fot. PAP/Art Service

    Studenci AGH zwyciężyli zawody łazików marsjańskich w USA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera