Uczelnie i instytucje

Opole/Politechnika Opolska z unikatowymi kierunkami studiów

06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik
06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik

Informatyka śledcza, Lean, czy Six Sigma Expert oraz studia nad zapobieganiem efektom długotrwałego stresu wśród kadry menadżerskiej - to nowe kierunki studiów podyplomowych, jakie przygotowała Politechnika Opolska.

Jak powiedział PAP rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc, opolska uczelnia przygotowała unikatowe propozycje dla słuchaczy studiów podyplomowych, wśród których znajduje się zarządzanie w przedsiębiorstwie dla inżynierów, informatyka śledcza, kosztorysowanie i zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi.

"Czasy, w jakich żyjemy, dobitnie wskazują, że trzeba się edukować ustawicznie, pogłębiać swoje umiejętności i nabywać nowe, dostosowywać się do zmieniającej rzeczywistości. Warto podkreślić również fakt, że studia podyplomowe są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy" - zaznaczył prof. Marcin Lorenc.

Unikatowym kierunkiem studiów jest informatyka śledcza, w ramach której są takie przedmioty jak biały wywiad, pozyskiwanie danych, zabezpieczanie i analiza danych z urządzeń mobilnych, techniki analizy obrazu, aspekty prawne informatyki śledczej w Kodeksie Karnym, kryptografia i steganografia.

Nowością w propozycji uczelni jest także zarządzanie w przedsiębiorstwie dla inżynierów, umożliwiające absolwentom nauk technicznych nabycie kompetencji menedżerskich a także związanych z marketingiem czy finansami. Kolejne studia - Lean i Six Sigma Expert to propozycja dla liderów i pracowników działów jakości, pracowników produkcji, specjalistów ds. zapewnienia jakości w produkcji i usługach, inżynierów ds. Lean, czy inżynierów ds. projektów Green Belt.

Przygotowano także studia uczące zapobiegania efektom długotrwałego stresu wśród kadry menadżerskiej. Jak powiedziała PAP Anna Kułynycz, rzecznik uczelni, słuchacze tego kierunku zapoznają się ze sposobami wykrywania i oceny sytuacji mogących stresować pracowników i kadrę, poznają metody, dzięki którym można im zapobiegać lub zmniejszać ich negatywne skutki. Słuchacze będą mogli także uczestniczyć w zajęciach z elementami jogi i medytacji, poznają zasady zdrowego odżywiania i metody odpowiedniego zarządzania czasem swoim oraz współpracowników. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera