Uczelnie i instytucje

Dr Dawid Kostecki mianowany dyrektorem Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał na stanowisko dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) dr. Dawida Kosteckiego - poinformował w czwartek resort edukacji i nauki.

Kostecki odebrał nominację z rąk ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Jak wynika z informacji podanych na stronie MEiN, nowy dyrektor NAWA dr Dawid Kostecki ukończył prawo (2014 r.) oraz historię (2016 r.) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskał w 2020 r. na podstawie pracy "Filozofia prawa Mariana Ignacego Morawskiego SJ". Ukończył również studia podyplomowe Executive Master Business of Administration oraz Doctor Business of Administration w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Jako podało MEiN, Kostecki od 2019 r. współpracuje z Fundacją Polskiej Akademii Nauk w Lublinie. Pełnił także funkcję wicestarosty powiatu łęczyńskiego.

Dr Dawid Kostecki jest związany z Katedrą Teorii i Filozofii Prawa na KUL. W publikacjach naukowych poruszał zagadnienia związane z aksjologią, relacją prawa i moralności oraz filozofią prawa.

NAWA działa na rzecz internacjonalizacji polskiej nauki przez wspieranie i stymulowanie międzynarodowej współpracy badawczej oraz wymiany akademickiej. Dąży do umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych, a także do promocji polskiej kultury i języka. Jej zadaniem jest upowszechnianie informacji o polskim systemie nauki i szkolnictwa wyższego.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Astronom Piotr Guzik z nagrodą im. Artura Rojszczaka

  • Źródło: Wikipedia/ domena publiczna. Fot. Tadeusz Rolke

    20 lat temu zmarł Stefan Swieżawski – filozof, świecki audytor na II Soborze Watykańskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera