NCBR: 10 mln zł na dofinansowanie badań i prac rozwojowych w 2. konkursie Innoglobo

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Polscy innowatorzy ponownie mogą starać się o dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach Programu Innoglobo NCBR. Budżet 2. konkursu Innoglobo to 10 mln zł. Nabór wniosków trwa do końca września - podało w poniedziałek Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Prowadzony przez NCBR Program Innoglobo ma pomagać kreatywnie wykorzystać sieć kontaktów międzynarodowych nawiązywanych przez polskie podmioty.

W 2. konkursie Innoglobo mogą aplikować polscy innowatorzy: firmy, konsorcja, uczelnie, jednostki badawcze oraz inne organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę. Dofinansowanie z Programu Innoglobo można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych - podało w poniedziałkowym komunikacie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wnioski konkursowe można składać do 30 września br. Muszą one wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji - podkreślono.

Dodano, że warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zawarcie przez polskiego wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego z przynajmniej jednym partnerem zagranicznym, który może pochodzić ze wszystkich krajów świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne – za wyjątkiem tych, z którymi NCBR regularnie organizuje konkursy dwustronne, tj.: Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja.

Jak podano, budżet 2. konkursu Innoglobo to 10 mln zł. Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu przez wnioskodawcę wynosi 400 tys. zł, a maksymalna – 1,5 mln zł.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podkreśliło, że w jego ofercie znajduje się kilkadziesiąt rozmaitych inicjatyw międzynarodowych - dwu- i wielostronnych - dających szeroki wybór możliwości realizacji projektów z partnerami z różnych krajów i regionów. Zwykle obejmują one jednak określoną grupę państw współpracujących, a ich tematyka badawcza jest najczęściej z góry sprofilowana. Program Innoglobo poszerza te możliwości - wskazało NCBR. Poza współpracą z dowolnym partnerem zagranicznym, jego główny atut to brak ograniczeń tematycznych - wskazano.

"Dzięki temu programowi można z dużą swobodą nawiązywać współpracę z wybranymi partnerami zagranicznymi, zarówno z jednostkami naukowymi, jak i przedsiębiorstwami. Po drugie, projekty międzynarodowe mogą dotyczyć rozmaitych dziedzin. I wreszcie, przyznajemy finansowanie na przedsięwzięcia o zróżnicowanych, adekwatnych do planowanych działań budżetach" – przekazał w komunikacie dyrektor NCBR dr Remigiusz Kopoczek.

"Już pierwszy konkurs pokazuje, że polscy przedsiębiorcy i naukowcy nie obawiają się wypłynąć na szerokie wody. Przeciwnie, potrafią zachęcić do współpracy znaczących graczy B+R z całego świata, wspólnie podejmując poważne wyzwania. Dlatego ponownie uruchomiliśmy nabór wniosków" – dodał szef Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 

PAP - Nauka w Polsce

mk/ je/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Gmach Politechniki Warszawskiej. (sp/awol) PAP/Szymon Pulcyn

    Politechnika Warszawska udostępni firmom aparaturę B+R

  • Podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska (aldg) PAP/Tytus Żmijewski

    Katowice/ Mrówczyńska: EuroScience Open Forum to impuls do rozwoju miasta

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera