Nauka dla Społeczeństwa

06.07.2022
PL EN
25.04.2022 aktualizacja 25.04.2022

Wyłoniono laureatki konkursu Popularyzator Dietetyki

Źródło: Fotolia Źródło: Fotolia

Wyłoniono zwyciężczynie drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Popularyzator Dietetyki. To konkurs dla studentów dietetyki na artykuły dotyczące zdrowego odżywiania.

"Współcześnie głównym źródłem wiedzy Polaków o diecie jest internet. Nam natomiast zależy, by wirtualną przestrzeń wypełniali specjaliści - treściami merytorycznymi, opartymi na dowodach naukowych, a jednak przedstawionymi w przystępny sposób dla każdego" - piszą organizatorzy konkursu w przesłanym PAP komunikacie.

W konkursie zgłoszono 64 artykuły przygotowane przez studentów. Nagrodę otrzymały trzy najlepsze prace, a kolejne trzy wyróżniono.

Pierwsze miejsce zajęła Anna Pomykała studentka z Collegium Medicum UJK w Kielcach, za artykuł "Makro ma znaczenie".

Drugie miejsce otrzymała Katarzyna Zbietka (Gdański Uniwersytet Medyczny) za artykuł "Refluks na talerzu – co jeść, żeby czuć się dobrze?".

A trzecie miejsce przypadło Oliwii Turkot (Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego w Skierniewicach) za tekst "Alergia krzyżowa – dlaczego po zjedzeniu jabłka swędzi podniebienie?".

Wyróżnienie otrzymały z kolei: Weronika Kaszuba (Bydgoska Szkoła Wyższa), Agata Grenda (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) oraz Katarzyna Piskorz (WS Uni-Terra w Poznaniu).

Konkurs to wspólna inicjatywa Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej (prof. Paweł Bogdański) oraz Zakładu Medycyny Środowiskowej (prof. Piotr Rzymski) Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

"Organizując konkurs, poszukujemy osób utalentowanych, z pomysłem i pasją potrafiących przekazywać wiedzę i rozprawiać się z kontrowersjami dotyczącymi żywienia człowieka. Chcemy pomóc im rozwijać się dalej, z pożytkiem dla wszystkich" - piszą organizatorzy.

Zapis video ogłoszenia wyników - na TEJ stronie. 

Najlepsze prace zostaną opublikowane na blogu dietetycznym „Przez żołądek do zdrowia” tygodnika „Polityka”.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022