Nauka dla Społeczeństwa

03.07.2022
PL EN
23.03.2022 aktualizacja 23.03.2022

Granty Fundacji Kościuszkowskiej dla naukowców z Ukrainy w Polsce

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Nowy program grantowy dla naukowców – obywateli Ukrainy, którzy w wyniku inwazji Rosji znaleźli się w Polsce i nie mają możliwości kontynuowania pracy naukowej w Ukrainie - rozpoczyna Fundacja Kościuszkowska. Do uzyskania możliwy jest jednorazowy grant w wysokości 10 tys. zł.

Celem programu jest wsparcie osób, które nie mogą wrócić do swojego ojczystego kraju i kontynuować pracy naukowej. Granty mają pozwolić naukowcom kontynuowanie pracy poprzez realizację projektu badawczego w Polsce - czytamy w komunikacie Fundacji Kościuszkowskiej.

Program skierowany jest do naukowców z Ukrainy, posiadających obywatelstwo ukraińskie oraz stopień naukowy co najmniej doktora. Warunkiem otrzymania grantu jest bycie pracownikiem lub współpracownikiem naukowym ukraińskiej wyższej uczelni lub innej jednostki naukowo-badawczej i złożenie wymaganych dokumentów. Jak sprecyzowano, projekt naukowy opisany w zgłoszeniu do grantu powinien być realizowany we współpracy z polską uczelnią lub instytucją naukowo-badawczą.

Jednorazowy grant w wysokości 10 tys. zł będzie przyznany na podstawie zgłoszenia do programu na formularzu, który zawiera: CV kandydata, opis naukowej działalności, opis projektu naukowego do realizacji w Polsce oraz skan listu lub maila od opiekuna naukowego lub współpracownika z polskiej uczelni lub placówki naukowo-badawczej potwierdzającego gotowość współpracy przy realizacji projektu.

Fundacja Kościuszkowska przyjmuje aplikacje kandydatów w trybie ciągłym. Więcej informacji można uzyskać pisząc na email: warsaw@thekf.org w języku polskim lub angielskim. Granty są wypłacane ze środków otrzymanych od Darczyńców Fundacji Kościuszkowskiej w USA.(PAP)

szz/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022