Nauka dla Społeczeństwa

04.10.2023
PL EN
07.03.2022 aktualizacja 07.03.2022

Opolskie uczelnie przyjmują uchodźców z Ukrainy

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Ponad czterystu uchodźców może liczyć na przyjęcie przez Uniwersytet Opolski i Politechnikę Opolską. Jak informują władze politechniki, jej akademik Sokrates przyjął już 246 uchodźców z Ukrainy.

Od samego początku wojny na Ukrainie do pomocy uchodźcom włączyły się dwie państwowe uczelnie z Opola. Uniwersytet Opolski i Politechnika Opolska przygotowały miejsca w swoich akademikach oraz punkty informacyjne dla przyjeżdżających z Ukrainy.

Politechnika Opolska dla uchodźców przeznaczyła cały swój akademik Sokrates, przeznaczony na około 300 osób. Jak poinformowała Anna Kułynycz, rzecznik prasowy uczelni, do tej pory zakwaterowano w nim 246 osób, jednak ze względu na to, że w niektórych pokojach ulokowano rodziny, nie będą dokwaterowywane kolejne osoby.

Uniwersytet Opolski informuje na swojej stronie internetowej, że uczelnia ma 180 miejsc dla uchodźców. Pracownicy i studenci uczelni prowadzą zbiórki rzeczy potrzebnych dla uchodźców. Uniwersytecki Szpital Kliniczny świadczy bezpłatnie specjalistyczną pomoc medyczną dla uchodźców. Na uczelni uruchomiono także pomoc psychologiczną. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023