Nauka dla Społeczeństwa

05.07.2022
PL EN
02.03.2022 aktualizacja 02.03.2022

Gdańsk/ Na PG trwają Inżynierskie Targi Pracy

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej trwają Inżynierskie Targi Pracy. Studenci mają okazję porozmawiać z przedstawicielami firm z branż zatrudniających inżynierów, a także poznać ich oferty staży

"Jesteśmy największą uczelnią techniczną w regionie, stąd kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr na potrzeby przemysłu i biznesu to nasz priorytet. Naszych absolwentów można spotkać praktycznie w każdej dużej firmie na Pomorzu, a takie targi, które odbywają się teraz na PG, są świetną okazją dla studentów oraz dla pracodawców do poznania się i nawiązania współpracy" - powiedział rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde.

Trzynasta edycja Inżynierskich Targów Pracy odbywa się w głównym gmachu Politechniki Gdańskiej. Na kilkunastu stoiskach prezentują się wystawcy m.in z branż: budowlanej, IT, bankowej i finansowej, chemicznej, elektronicznej, energetycznej, przemysłowej i transportowej.

"Targi cieszą się tak dużą popularnością, ponieważ umożliwiają studentom pierwszy poważny kontakt z pracodawcą oraz uławiają podjęcie decyzji dotyczących zatrudnienia" - poinformowali organizatorzy na swojej stronie internetowej (www.best.gdansk.pl).

Podczas tegorocznych targów odbywają się również bezpłatne warsztaty oraz plebiscyt, w którym odwiedzający targi wybiorą najlepszych wystawców. Ponadto studenci mają możliwość konsultacji swojego CV z Biurem Karier oraz zespołem Rocket Jobs.

Inżynierskie Targi Pracy potrwają do czwartku. 

PAP - Nauka w Posce,  Piotr Mirowicz

pm/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022