Nauka dla Społeczeństwa

01.12.2023
PL EN
26.02.2022 aktualizacja 26.02.2022

Kielce/ Oddano do użytku nowy budynek wydziału prawa uniwersytetu

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach będą się kształcić w nowym budynku Wydziału Prawa i Nauk Społecznych. W piątek oficjalnie otwarto obiekt wybudowany za około 30 mln zł.

Nowy budynek Wydziału Prawa i Nauk Społecznych powstał w miejscu starego pawilonu Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec 2020 r. Jest dopełnieniem architektonicznym i logistycznym Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Instytutu Zarządzania.

"Inwestycja kosztowała około 30 mln zł, z czego 20 mln zł dofinansowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nowy budynek stwarza dobre warunki do pracy dydaktycznej i badawczej. Przestrzenie zdecydowanie podniosą jakość kształcenia naszych studentów. Znacząco poprawią się warunki pracy pracowników – powiedział rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prof. Stanisław Głuszek.

Podziękował władzom Kielc za wsparcie i dobrą współpracę. "Rozwój uniwersytetu jest jednym z bardzo ważnych filarów rozwoju miasta. Kampus, który tu powstał, jest ogromną dumą. Jego wartością jest olbrzymi potencjał naukowy. Uniwersytet ma bogatą ofertę dla młodych ludzi, która odpowiada na potrzeby rynku. Kilkanaście lat temu, kiedy kończyłem ten wydział, stały w tym miejscu stare budynki. Ten postęp jest godzien podziwu" – podkreślił zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Nowy gmach ma ponad 3 tys. mkw. Mieszczą się w nim sale wykładowe, komputerowe, dydaktyczne, sala konferencyjna i pomieszczenia administracyjne.

"Budynek będzie służył w szczególności Instytutowi Nauk Prawnych oraz Instytutowi Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych. Mamy tu wielofunkcyjność. Ciekawym elementem jest sala sądowa, gdzie studenci będą mogli przygotowywać się do ról prawniczych. Można powiedzieć, że przybył brakujący element dający nowe możliwości. Są to sale nowoczesne z nowoczesną aparaturą" – powiedział dziekan Wydziału Prawa i Nauk Społecznych prof. Jerzy Jaskiernia.

Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z pozostałymi gmachami został połączony łącznikami. Studenci rozpoczną zajęcia w nowym gmachu od poniedziałku 28 lutego. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023