Uczelnie i instytucje

Wrocław/ Politechnika organizuje charytatywną aukcję na rzecz studentów z Ukrainy

Fot. materiały prasowe/ Politechnika Wrocławska
Fot. materiały prasowe/ Politechnika Wrocławska

W związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie, w sobotę, zamiast tradycyjnego Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej, odbędzie się aukcja na rzecz ukraińskich studentów uczelni. W piątek senat PWr przyjął też uchwałę potępiającą rosyjski atak na Ukrainę.

Aukcja rozpocznie się online w sobotę o godz. 19. Jak poinformował PAP Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, w jej trakcie zaproszeni goście będą mogli wylicytować m.in. grafikę prof. Przemysława Tyszkiewicza, portret Stanisława Lema z jego własnoręcznym podpisem, rzeźbę Tomasza Urbanowicza oraz przedmioty przekazane m.in. przez prezydenta Wrocławia, marszałka województwa dolnośląskiego i wojewodę dolnośląskiego, a także rektorów Politechniki Wrocławskiej i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Ciepielski przekazał też, że w piątek senat uczelni, na specjalnym posiedzeniu przyjął uchwałę potępiającą rosyjski atak na Ukrainę. Słowa wsparcia do ukraińskich studentów wystosował również rektor PWr prof. Arkadiusz Wójs.

„Jestem wstrząśnięty ogromem zła, które spotyka Waszą ojczyznę. Trudno mi sobie wyobrazić, co teraz przeżywacie, myśląc o swoich bliskich, o swoim kraju. Chcę Was zapewnić, że w obliczu bezprecedensowego ataku Rosji na Ukrainę możecie liczyć na wsparcie społeczności Politechniki Wrocławskiej” – podkreślił prof. Wójs. Zaapelował do studentów, aby zgłaszali swoje potrzeby dziekanom i profesorom. „Postaramy się Wam pomóc najlepiej, jak umiemy. Wszyscy solidaryzujemy się z Ukrainą i jej mieszkańcami” – dodał.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje blisko 320 studentów i doktorantów pochodzących z Ukrainy. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera