Ministerstwo Edukacji i Nauki

23.05.2022
PL EN
20.01.2022 aktualizacja 20.01.2022

Na Uniwersytecie Zielonogórskim zdalne zajęcia realizowane będą do końca semestru

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju do zakończenia semestru zimowego zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych na Uniwersytecie Zielonogórskim (UZ) będą realizowane w formie zdalnej – poinformowała w środę rzeczniczka uczelni Ewa Sapeńko.

W trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciech Strzyżewski podjął decyzję, że ta forma kształcenia będzie obowiązywała od 20 stycznia br. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zgodnie z planem zajęć – przekazała rzeczniczka.

Sesja egzaminacyjna w odniesieniu do studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022, zostanie przeprowadzona również w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W uzasadnionych przypadkach dziekan może podjąć decyzję o przeprowadzeniu egzaminu w formie stacjonarnej.

"Dziekani zostali zobowiązani do przekazania informacji studentom o formie przeprowadzenia egzaminu i poinformowania właściwych służb o konieczności zabezpieczenia sanitarnego sal, w których będą przeprowadzane egzaminy, zgodnie z wytycznymi Zespołu Antykryzysowego Uniwersytetu Zielonogórskiego" – wyjaśniła rzeczniczka.

Z kolei tryb obron prac dyplomowych – stacjonarny lub zdalny – pozostaje do decyzji dziekana w odpowiedzi na wniosek studenta.

Dopuszcza się też realizację zajęć indywidualnych oraz projektów w trybie stacjonarnym wyłącznie na wniosek studenta, zaopiniowany pozytywnie przez prowadzącego zajęcia i dziekana danego wydziału. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022