Ministerstwo Edukacji i Nauki

20.05.2022
PL EN
18.12.2021 aktualizacja 18.12.2021

Opole/ Studenci UO będą mogli uczyć się języka chińskiego

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Politechniką Opolską a Uniwersytetem Opolskim, studenci UO będą mogli bezpłatnie uczyć się języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza działającym przy politechnice.

Jak poinformowała Politechnika Opolska, uczelnia ta podpisała z Uniwersytetem Opolskim umowę, dzięki której studenci UO będą mogli bezpłatnie uczęszczać na zajęcia w Instytucie Konfucjusza działającym przy politechnice. Do tej pory z takiej możliwości studenci UO mogli korzystać tylko na zasadach komercyjnych.

Zdaniem prof. Marii Bernat, dyrektor Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytutu Konfucjusza w Opolu, kontakt z kulturą i językiem Chin otwiera nowe możliwości nie tylko przed inżynierami.

"Naszą misją jest nauczanie języka, ale też propagowanie, popularyzowanie kultury chińskiej, w tym także kultury biznesu, co przydatne jest podczas nauki języka i pomaga lepiej poznać same Chiny. Państwo Środka to druga gospodarka świata oraz poważny partner gospodarczy. Rok 2020 był rekordowy, jeśli chodzi o inwestycje chińskie w Polsce, które przekroczyły miliard dolarów. Co ciekawe, wielu dyrektorów generalnych, biegle włada językiem chińskim" – podkreśla prof. Bernat.

Lektoraty dla studentów uniwersytetu będą prowadziły dwie lektorki z Chin, które będą wsparciem dla lektorów chińskiego pracujących już na Wydziale Filologicznym UO. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022