Uczelnie i instytucje

Szef MEiN wręczył powołania do składu rady naukowej Instytutu Badań Edukacyjnych

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Powołania do składu rady naukowej Instytutu Badań Edukacyjnych wręczył w środę w siedzibie resortu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Otrzymało je dziewięć osób.

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest instytutem badawczym prowadzącym interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Instytut funkcjonuje pod nadzorem MEiN.

W środę, w siedzibie resortu, powołania do składu rady naukowej tej instytucji wręczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak poinformował resort, podczas swojego przemówienia minister zwrócił się z prośbą do nowych członków rady o intensywną pracę w zakresie rozwoju badań edukacyjnych i wykorzystanie potencjału IBE.

"Przekazuję serdeczne gratulacje, a także prośbę o intensywną pracę na rzecz instytutu i dbanie o jego rozwój, aby IBE mógł zdecydowanie bardziej i z większym rozmachem służyć polskiej edukacji i na wielu innych frontach" – podkreślił minister Przemysław Czarnek.

Do składu rady naukowej powołano: Arkadiusza Jabłońskiego, Artura Mamcarza-Plisieckiego, Piotra Stanisława Mazura, Agnieszkę Regulską, Marka Torbicza, Rafała Wiśniewskiego, Bogusława Doparta, Barbarę Kiereś, Piotra Tomasza Nowakowskiego.

W prezydium rady naukowej IBE zasiadają: Dr. hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL, dr hab. Piotr T. Nowakowski, prof. UR, dr Michał Sitek i Jerzy Bielecki.

Podczas uroczystości minister Czarnek wręczył także listy gratulacyjne pozostałym członkom rady. Po wręczeniu powołań nastąpiło pierwsze plenarne posiedzenie rady naukowej IBE pod przewodnictwem dyrektora Roberta Ptaszka.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera