Nauka dla Społeczeństwa

03.07.2022
PL EN
10.12.2021 aktualizacja 10.12.2021

Mazowieckie/ Studenci na stażach w Orlen Projekt w ramach programu "Zaprojektuj z nami swoją przyszłość"

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Ośmiu najlepszych studentów wydziału budownictwa, mechaniki i petrochemii Politechniki Warszawskiej - filii w Płocku rozpoczęło w grudniu staż w Orlen Projekt, spółce z Grupy Orlen. Jak podał PKN Orlen, jest to już trzecia edycja programu stażowego "Zaprojektuj z nami swoją przyszłość".

Informując o kolejnych ośmiu stażystach w Orlen Projekt, koncern podkreślił, że dzięki współpracy tej spółki z Grupy Orlen z Agencją Rozwoju Przemysłu i Politechniką Warszawską - filia w Płocku "przyszli inżynierowie dostają profesjonalne wsparcie już na samym początku drogi zawodowej, a przede wszystkim mają możliwość zobaczyć, jak pracuje się na stanowisku projektanta".

Jak ocenił PKN Orlen, cykl staży dla studentów "Zaprojektuj z nami swoją przyszłość" to "doskonały sposób na merytoryczne i organizacyjne przygotowanie wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej". "Jednocześnie pozwala na budowę zaplecza kadrowego dla Orlen Projekt poprzez dobór osób o wysokim potencjale rozwojowym, aktywnych i zaangażowanych w zdobywanie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności praktycznych" - zaznaczył koncern.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że "dwie poprzednie edycje programu stażowego zyskały pozytywne opinie od studentów" i zakończyły się podpisaniem umów o pracę, co - jak podkreślono w informacji - "stanowiło wymierną korzyść zarówno dla uczestników stażu, jak i zatrudniającej ich spółki". "Zakończenie trzeciej edycji programu planowane jest w czerwcu 2022 r." - zapowiedział koncern.

Program "Zaprojektuj z nami swoją przyszłość" zainicjowano w październiku 2019 r. podpisaniem trójstronnej umowy między spółką Orlen Projekt, filią Politechniki Warszawskiej w Płocku oraz Agencją Rozwoju Przemysłu.

Orlen Projekt to podmiot Grupy Orlen specjalizujący się w projektowaniu i budowie nowych oraz modernizacji istniejących obiektów rafineryjnych, petrochemicznych, a także w przedsięwzięciach związanych z energetyką i ochroną środowiska. Spółka podaje, że jako generalny realizator inwestycji realizuje je kompleksowo, od opracowania koncepcji, poprzez projektowanie, zakupy, budowę aż po uruchomienie. (PAP)

mb/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022