Ministerstwo Edukacji i Nauki

07.12.2021
PL EN
24.11.2021 aktualizacja 24.11.2021

Wrocław/ Studenci Uniwersytetu Medycznego będą mieć stacjonarne zajęcia w szpitalu

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zadecydowały o utrzymaniu nauki praktycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Chcemy, by studenci nie odchodzili od pacjentów, a w szczycie pandemii mogli stanąć do pomocy lekarzom – powiedział prof. Szymon Dragan.

We wtorek na konferencji prasowej prorektor Uniwersytetu Medycznego ds. klinicznych prof. Szymon Dragan poinformował, że władze uczelni postanowiły o normalnych zajęciach studentów medycyny w jednostkach szpitalnych.

"Dość niepokojące są informacje, że aż 33 proc. osób testowanych ma wynik dodatni. Wśród naszych studentów potwierdzono tylko 9 zakażeń, dlatego chcemy, by mieli normalne zajęcia w szpitalu. Chodzi też o to, by w szczycie pandemii mogli stanąć do pomocy lekarzom" – powiedział prof. Dragan.

Podano, że około 90 proc. studentów Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu jest zaszczepionych. To zbliżone procentowo dane do pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

W poniedziałek na 1317 testów wykonanych w USK osobom spoza placówki, ale też pacjentom przyjmowanym na oddziały szpitalne, aż 457 było pozytywnych.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021