Nauka dla Społeczeństwa

05.07.2022
PL EN
30.09.2021 aktualizacja 30.09.2021

Trzy uczelnie uruchamiają wspólny kierunek

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uczelnia Łazarskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wspólnie otwierają wspólnie nowy kierunek studiów podyplomowych - MBA (Master of Business Administration) w ochronie zdrowia.

"To odpowiedź na potrzeby rynku, na którym pojawia się coraz więcej pytań, jak skutecznie zarządzać ochroną zdrowia w Polsce, tak by zwiększyć dostępność i jakość usług zdrowotnych przy użyciu ograniczonych środków finansowych oraz zasobów ludzkich" – powiedział w czwartek dyrektor Kolegium Kształcenia Podyplomowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Leszek Bieniaszewski.

Program studiów będzie miał charakter modułowy, pozwalając słuchaczom elastycznie kształtować ich zakres do swoich zainteresowań i ścieżki kariery. Będą oni mogli wybrać jedną z trzech uczelni, w której będzie realizowany moduł podstawowy i dyplomowy oraz swobodnie dobierać moduły specjalistyczne z oferty uczelni partnerskich. Kadra wykładowców to praktycy prawa i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia oraz akademicy z doświadczeniem badawczym i szkoleniowym w sektorze zdrowia.

"Program studiów został opracowany w taki sposób, aby był interesujący zarówno dla kadry zarządzającej, jak również przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi oraz dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani tworzeniem i zarządzaniem podmiotami dostarczającymi usługi, produkty i wyroby medyczne dla systemu ochrony zdrowia. Przygotowujemy też specjalny moduł dla młodych naukowców i wynalazców, zainteresowanych komercjalizacją swoich pomysłów" – wyjaśnił zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Krystian Wita.

Rekrutacja odbywa się jednocześnie na trzech uczelniach partnerskich i potrwa do połowy października. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022