
Politechnika Opolska rozpoczęła drugą turę rekrutacji na 24 kierunki studiów. Jak poinformowała Anna Kułynycz z biura prasowego uczelni, dokumenty będzie można składać do 18 września.
W pierwszej turze rekrutacji zgłosiło się ponad 2 tysiące kandydatów, z czego na studia niestacjonarne ponad 500 osób. Po weryfikacji dokumentów na studia przyjęto prawie tysiąc osób. Tradycyjnie, największym zainteresowaniem cieszy się informatyka, fizjoterapia oraz architektura i budownictwo.
Rektor PO, prof. Marcin Lorenc uważa, że studia techniczne, choć wymagające od studentów specjalistycznej wiedzy, doskonale przygotowują absolwentów do obecnego rynku pracy.
"Ostatnio przebudowaliśmy połowę naszych kierunków kształcenia, otworzyliśmy nowe specjalności na poszczególnych kierunkach jak np. zarządzanie z intensywną nauką języka chińskiego, którego studenci będą mogli wyjechać na stypendium do Chin, kolejna nowość to obsługa inwestycji w gospodarce, pierwsza taka specjalność w Polsce czy też zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo wewnętrzne. Postanowiliśmy położyć większy nacisk na praktykę oraz możliwość angażu studentów przy nietypowych projektach jak np. wydruk żyły z nowotworem w technologii 3D" – podkreśla rektor.
Jak informuje uczelnia, żeby zostać studentem Politechniki Opolskiej, w pierwszej kolejności należy zarejestrować się w internetowym systemie: https://irk.po.edu.pl/pl/, następnie złożyć podanie o przyjęcie na studia wraz z zestawem dokumentów w Punkcie Rekrutacyjnym, który znajduje się w „Łączniku” przy ul. Mikołajczyka 16. Punkt będzie czynny od 13 września. Uczelnia dysponuje obecnie kilkuset wolnymi miejscami. (PAP)
autor: Marek Szczepanik
masz/ ekr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.