Nauka dla Społeczeństwa

06.12.2023
PL EN
21.07.2021 aktualizacja 21.07.2021

Uniwersytet Wrocławski i Łukasiewicz-PORT podpisały umowę o kształceniu doktorantów

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Pracownicy i stypendyści Sieci Badawczej Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii z Wrocławia będą mogli uzyskiwać stopień doktora na Uniwersytecie Wrocławskim – przewiduje umową podpisana pomiędzy tymi instytucjami.

W ramach popisanego porozumienia doktoranci będą mogli uczestniczyć w projektach naukowych realizowanych w Łukasiewicz – PORT oraz zdobywać doświadczenie w międzynarodowych zespołach badawczych.

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Przemysław Wiszewski podkreślił, że Sieć Łukasiewicz i wrocławski PORT to najważniejsi partnerzy komercjalizacji nauki w Polsce. „Liczymy bardzo, że współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim, który ma bardzo dużo do zaoferowania nie tylko pod względem dydaktycznym, ale też naukowym, będzie się dynamicznie rozwijać. Umowa, która ma umożliwić stworzenie wspólnie szkoły doktorskiej, pomoże nam w kształceniu nowych kadr dla nauki, ale też poznaniu tego, czym jest nauka od strony praktycznej, korzystnej dla całego społeczeństwa” - powiedział rektor.

Z kolei dyrektor Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii dr Andrzej Dybczyński zwrócił uwagę, że dzięki współpracy obie instytucje mają możliwość uzupełniania swoich kompetencji oraz wspierania się w rozwoju kadr, które będą realizować zadania istotne dla gospodarki.

„Drugi wymiar tej współpracy jest znacznie szerszy. Jest bardzo istotne, byśmy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku tworzyli środowisko jednostek naukowych, które wzajemnie będę się wspierać i budować ekosystem współpracy naukowej i badawczej” - powiedział Dybczyński.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023