Nauka dla Społeczeństwa

06.07.2022
PL EN
23.04.2021 aktualizacja 23.04.2021

Webinar „Rola sojuszu nauki i biznesu w rozwoju technologii medycznych w Polsce” - już w poniedziałek

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Współpraca między nauką i biznesem na rzecz rozwoju techniki medycznej będzie tematem webinaru z cyklu „Teraz polska nauka”, który odbędzie się w poniedziałek 26 kwietnia. Organizatorem jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator konkursu „Teraz Polska”.

W dobie pandemii, deficytów kadrowych, przy konieczności podnoszenia standardów opieki medycznej, potrzebne są nowe rozwiązania - nie tylko z zakresu telemedycyny, ale także wdrożenia z dziedziny sztucznej inteligencji czy robotyki. Rozwojowi takiej medycyny sprzyja współpraca nauki z przemysłem i biznesem - twierdzą organizatorzy poniedziałkowego webinarium „Rola sojuszu nauki i biznesu w rozwoju technologii medycznych w Polsce” - Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wraz z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Centrum Słuchu i Mowy Medicus. Spotkanie organizowane jest w ramach długofalowego projektu Teraz Polska Nauka.

W czasie webinarium głos zabiorą lekarze, naukowcy i przedsiębiorcy - prof. dr hab. Joanna Polańska z Politechniki Śląskiej, a także prof. dr hab. Henryk Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu (), prof. dr hab. Piotr Suwalski z Kliniki Kardiochirurgii CSK MSWiA i dr inż. Dawid Nidzworski z SensDx. Trzej ostatni to laureaci godła „Teraz Polska”, realizujący pionierskie na skalę światową procedury medyczne, badania i wdrożenia oraz najbardziej zaawansowane projekty biznesowe w branży medycznej i life science.

Uczestników spotkania czeka też debata nt. roli sojuszu nauki i biznesu w rozwoju medycznych technologii. Podczas spotkania planowana jest prezentacja raportu Fundacji „Teraz Polska”.

„Dziś nauka jest gotowa oferować wiele nowatorskich rozwiązań, ale do ich wdrożenia potrzebuje partnerów ze strony biznesu i przemysłu. Popularyzacja osiągnięć naukowych, mówienie o nauce jest dzisiaj sednem debaty publicznej, gdyż jedynie światłe społeczeństwo jest zdolne dokonywać świadomych wyborów, a tym samym w sposób realny wpływać na rozwój kraju. Webinarium jest okazją do pokazania pozytywnych przykładów sojuszu nauki i biznesu zakończonych sukcesem wdrożeniowym i ekonomicznym oraz wyróżnionych Godłem „Teraz Polska’” - podkreślają organizatorzy.

Webinar dostępny będzie pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=77FIaA0I5ic

Więcej informacji i szczegółowy program można znaleźć na stronach - TU i TU.

Serwis Nauka w Polsce - PAP jest patronem medialnym tego webinarium.

Nauka w Polsce - PAP

mat/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022