Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
01.04.2021 aktualizacja 02.04.2021

Lublin/ Wielkanocne posiłki dla studentów UMCS

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Pakiety ze świątecznym śniadaniem wielkanocnym otrzymają w sobotę studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie, którzy z powodu epidemii nie mogą wrócić do domów na Wielkanoc i zostali w akademikach.

„Z pakietów będą mogli skorzystać studenci, którzy z powodu pandemii oraz dużych odległości od swoich domów nie będą w stanie spędzić okresu świątecznego z najbliższymi. Warto zaznaczyć, że większość studentów pozostających w akademikach UMCS to osoby innych narodowości. Pamiętamy o nich także w okresie przerwy świątecznej i chcemy podarować domowy posiłek przygotowany na tę okoliczność” – poinformowała w czwartek Magdalena Drwal z Centrum Prasowego UMCS.

Dla studentów przygotowanych zostanie około 700 pakietów ze świątecznymi śniadaniami. Znajdzie się w nich m.in. żurek wielkanocny, jajka, świeże pieczywo. Zestawy, przygotowane przez pracowników stołówki akademickiej „Trójka”, zostaną dostarczone studentom w Wielką Sobotę przez współpracujące z uczelnią Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS.

Tego samego dnia w południe zaplanowano też świąteczne spotkanie online, w czasie którego studenci będą mogli porozmawiać m.in. z prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia UMCS prof. Dorotą Kołodyńską, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia dr Eweliną Panas, czy przedstawicielem samorządu studentów UMCS Maciejem Cieciorą.

Inicjatorem wydarzenia jest Centrum Promocji UMCS oraz Zarząd Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS.(PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska

ren/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024